Nasz klub

Szkolenie dla nauczycieli w woj. warmińsko-mazurskim.

Po pozytywnym i owocnym zakończeniu kursów w Elblągu (sierpień) oraz w Ostródzie (wrzesień – grudzień), przygotowywane jest kolejne związane z Ogólnopolskim Projektem PZSzach. „Edukacja przez Szachy w Szkole” szkolenie dla czynnych zawodowo nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego.
Szkolenie rozpocznie się w I kwartale 2014 roku.
Szczegółowych informacji udziela organizator, Grzegorz Miśta, kontakt: agentmista@wp.pl lub tel. 695 548 842
Do pobrania Wstępna informacja
Strona projektu

Zajęcia szachowe

- cały rok szkolny instruktorzy i zawodnicy klubowi prowadzą zajęcia w Domu Harcerza, ul. Sienkiewicza 28 w czwartki od 16:00 do 18:50 w dwóch grupach,
- od listopada 2013 Osiedlowy Dom Kultury przy SM Jedność organizuje spotkania szachowe.
Sympatycy tej dyscypliny sportowej mogą się spotykać w środy od 13:00 do 15:00 oraz w piątki od 17:00 do 19:00.
Miejsce - ul. Chrobrego 4.
Więcej informacji - Grzegorz Miśta tel. 695 548 842

M. Kietrys najlepszy w NML

Najmłodszy zawodnik Ostródzianki wystartował 30.11.2013 w Nowym Mieście Lubawskim w Mikołajkowym Turnieju Szachowym.
Wśród 19 zawodników klas I - III zajął zdecydowanie I miejsce zdobywając 9 pkt. z 9 partii.
Dla przypomnienia - w czerwcowych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Olsztynie zdobył srebrny medal. Gratulacje - oby tak dalej.
W grupie gimnazjalistów na trzecim miejscu uplasował się B. Trzeciak. Startowało w tej grupie 6 osób.
Występ obu zawodników można uznać za udany.
Do NML przyjechali zawodnicy z silnych ośrodków woj. kujawsko-pomorskiego (Toruń, Brodnica, Grudziądz) oraz zawsze groźni lokalni rywale.