Nasz klub


W Mistrzostwach Polski Juniorów w grupie D14 startowała Aleksandra Wierzbowska. Zawody odbywały się w Warszawie w dn. 2-4.08. Wyniki na stronie www.chessarbiter.com/. Swym występem potwierdziła waleczny charakter, nieustępliwość i upór w dążeniu do uzyskania jak najlepszego rezultatu. Zdobyła kolejny punkt dla woj. warmińsko-mazurskiego i Ostródy we współzawodnictwie sportowym. Jest to bardzo istotne przy naliczaniu środków finansowych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na kolejny rok.


W dniach 2-8.07. odbył się już IX Festiwal Szachowy. W ramach Festiwalu rozegrano 4 turnieje: - Open, - Młode talenty, - Szachowe Nadzieje i - Turniej klasyfikacyjny. Kolejny raz klub był organizatorem kursu sędziowskiego na II i III klasę. Cezary Klimek zdał egzamin na III klasę a Mirosław Orłowski i Cezary Zarębski na II. Wszelkie informacje o Festiwalu na stronie www.festiwal.ostroda.pl


W parku Collisa (przy stadionie) w warunkach plenerowych można zagrać w szachy. Wśród drzew i parkowych alejek znajdują się 4 stoły oraz duża szachownica demonstracyjna (2,5 m x 2,5 m) wraz z figurami. Można na niej rozgrywać pojedynki np. klasa na klasę, itd. Szachy w Ostródzie są coraz bardziej popularne. Jest to również niepowtarzalna okazja dla turystów licznie przybywających do naszego miasta. Tego rodzaju szachy plenerowe są tylko w nielicznych miejscowościach. Należą się duże słowa uznania i podziękowania dla władz samorządowych za wdrożenie w życie tego rodzaju pomysłów.


Bartosz Trzeciak wziął udział 24.06.2012 r. w symultanie z Krzysztofem Budrewiczem (były zawodnik Ostródzianki). Ostródzki junior występ w Olsztynie może zaliczyć do udanych, gdyż jako jednemu z nielicznych udało się zremisować z szachowym mistrzem.W dniach 12 i 13 maja nastąpiło bezprecedensowe wydarzenie w szachach w Ostródzie. Po raz pierwszy, na tak dużą skalę odbyła się dwudniowa impreza dla przedszkolaków.Zorganizowała je członkini klubu Iwona Lisowska, prowadząca zajęcia w ostródzkich przedszkolach i SP nr 5.Wydatnej pomocy udzielili inni członkowie klubu, sędziując poszczególne grupy.W niedzielę Krzysztof Lisowski udzielił symultany dla pięcioletnich maluchów, ale już dobrze znających zasady gry w szachy.


W dniach 4-6.05.2012 drużyna seniorów uczestniczyła w I zjeździe Drużynowych Mistrzostw Polski - Ekstraliga 2012.W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyły się 3 rundy.Po zwycięstwie nad Wrzosem Międzyborów ostródzianie odnotowali dwie porażki z AZS Politechnika Poznańska i GK Baszta MOS Żnin.Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.ligaszachowa.pl/zobacz ochrona danych osobowych zobacz karta podarunkowa spa warszawa