Nasz klub


W dniach 23-25.11.2012 w Giżycku odbył się XIV Turniej Szachowy Juniorów o Puchar "Trzech Leszczy". Startowała w nim A. Wierzbowska i z wynikami można się zapoznać na www.chessarbiter.com/. Wyniki jakie uzyskuje rywalizując z rówieśnikami (chłopcami) są dalekie od podium, ale nie zniechęca się porażkami. Wręcz ją mobilizują i zachęcają do dalszej wytężonej pracy. Upór i wola walki godne naśladowania.


Niestrudzona A. Wierzbowska wybrała się w dniach 3 - 10.11.2012 do Zakopanego. Organizatorzy cyklu turniejów "Z szachami przez Polskę" tym razem zawody zaplanowali w stolicy Tatr. Liczymy, że starty kontrole przyniosą efekty szkoleniowe. Dla zainteresowanych strona zawodów www.chessarbiter.com/.


Od 1 do 6 października 2012 w Miętnem koło Garwolina odbywały się półfinały do Mistrzostw Polski Juniorów. Startowała w nich z sukcesem Aleksandra Wierzbowska zajmując 3 miejsce. Dla przypomnienia podam, że awans uzyskują 4 zawodniczki. Rywalizacja w makroregionie z woj. mazowieckim nie należy do łatwych. Tym bardziej należy docenić trzecią lokatę. Po drodze Ola pokonała W. Soćko, która zajęła I miejsce w grupie. Szczegóły na www.chessarbiter.com/.


Przed ważną imprezą jaką jest półfinał MPJun. A. Wierzbowska wystartowała w Mistrzostwach Województwa Juniorów - wrzesień 2012, wygrywając w swojej grupie. Mimo, że miała zagwarantowany udział w makroregionie to potraktowała treningowo pojedynki z lokalnymi rywalkami. Całość wyników oraz fotoalbum na stronie www.chessarbiter.com/.


W. Jędra w branżowych Mistrzostwach Europy Pocztowców występował w drugiej drużynie Poczty Polskiej na I szachownicy. Do końca trwała ostra rywalizacja i dopiero w ostatniej rundzie rezerwy okazały się nieznacznie gorsze od pierwszej drużyny. W. Jędra ocenia swój występ na 4+ przegrał tylko jeden pojedynek, rozgrywając ciekawe i kombinacyjne partie. W jego ocenie duży wkład w przygotowanie do ME wniosły partie rozegrane w ramach ekstraligi.


W dniach 16 - 22.09. 2012 w Hotelu Dadaj odbył się tradycyjny już XXVII Puchar Grunwaldu dla niewidomych i słabowidzących. Jak co roku bierze w nim udział dwóch szachistów z MLKS Ostródzianka. Na 23 zawodników nasi zajęli: - Andrzej Migala - 7 miejsce, - Ryszard Suder - 8 miejsce. A. Migala wypełnił kolejną normę na km. Gratulacje!!! Szczegółowe wyniki na www.chessarbiter.com/.


We wrześniu odbyły się dwa zjazdy ekstraligi seniorów: - 14-16 Gorzów Wlkp., - 28-30 Katowice. Po pokonaniu Nadnarwianki Pułtusk drużyna zajęła 8 miejsce i pozostała w ekstralidze na następny rok. Jest to niezaprzeczalny sukces organizacyjny i sportowy całej sekcji szachowej!!! Końcowe wyniki oraz serwis informacyjny na stronie www.ligaszachowa.pl/lala-love.pl zmiany w PIT kwota wolna od podatku